Sobotňajšia poľovačka na bažanty sa skončila tragicky. Kamarát nešťastne zastrelil kamaráta. Stále však nie je jasné, prečo sa jeden z honcov dostal k zbrani, ktorú vôbec nemal ani v rukách držať. 

Výstrel z brokovnice krátko pred obedom asi štyri kilometre od obce Beša v Levickom okrese zasiahol 62-ročného Jána z Nitry do ramena.

„Na miesto sme okamžite vyslali posádku rýchlej lekárskej pomoci, ktorá sa muža pokúšala oživiť, žiaľ, napriek ich maximálnemu úsiliu sa to nepodarilo a lekár musel konštatovať smrť,“ uviedla hovorkyňa operačného strediska záchranárov Alena Krčová.

Kto strelil nebol poľovníkom a ten ďalší tiež nebol poľovníkom. Prišli ako honci, nepoľovali, ani jeden nemal zbrojný preukaz. To sa teraz vyšetruje, ako sa dostali k zbraniam,“ povedal prítomný poľovník.

Honca, 60-ročného Ľudovíta z Nitrianskych Hrnčiaroviec, ktorý v osudný moment držal v rukách brokovnicu a  vystrelil, odviezli z miesta nešťastia do nemocnice záchranári. Podľa informácií má byť hospitalizovaný na psychiatrii. Nikto z poľovníkov ani honcov v bažantnici nenafúkal. Na poľovačke bolo 13 ľudí.

„Vyšetrovateľ policajného zboru začal trestné stíhanie vo veci pre trestné činy usmrtenia a nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami,“ informovala krajská policajná hovorkyňa Renáta Čuháková.

Podľa šéfa nitrianskych poľovníkov sa takáto tragédia nemusela stať, keby si honec plnil iba svoje úlohy, teda vyháňal a zbieral bažantov.

1 komentár

  1. dost zavadzajuce vysvetlenie,zbran predsa niekomu patrila u toho hladajte odpoved preco mal honec pusku..asi to bola partia co sa poznala a dala honcovi vyskusat pusku.velmi jednoduche!!!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Vložte komentár
Napíšte Vaše meno